Arzu Çakar Özgeçmişi

Uzm. Psk. Arzu Çakar 1975 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş ve 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

1999 yılından itibaren çocuk yuvaları, hastane ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak çalışmıştır. AIDS ile savaşım ve menopoz- andropozla baş etme konularını içeren Avrupa Birliği projelerinde eğitim koordinatörü ve eğitmen olarak çalışmıştır. Kronik ağrı şikayetleri olan bireylerle grup çalışması yürütmüştür. Sağlık psikolojisi alanında sunumlar, eğitimler ve dersler vermiştir.

Çalışma alanları ruhsal kaynaklı bedensel şikâyetlerin psikolojik tedavisi (kronik ağrılar, psikosomatik şikâyetler vb.), stres, kaygı, depresyon şikâyetleri, travma ve iletişim sorunlarıdır.

Travma ile çalışma, Stresle baş etme, Yaratıcılık- yaratıcı kartlarla terapide çalışma, Psikanalitik psikoterapi ve Psikanaliz konuları üzerine eğitimler ve bireysel süpervizyon eğitimleri almıştır.

Türk Psikologlar Derneği ve İstanbul Psikanaliz Derneği üyesidir.

Halen psikodinamik yönelimli psikoterapi yöntemiyle ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Aynı zamanda çocuk ve yetişkinlerde zihinsel ve ruhsal değerlendirme içeren testler (WISC-R, Rorschach, T.A.T vb..) uygulamaktadır.


Öğrenim Bilgisi

  • 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü
  • 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Tedavi Edilen Tüm Hastalıklar Listesi

Hizmetleri

Doktora Ait Hizmet Bilgisi Yoktur.

Arzu Çakar ile ilgili telefon numarası şuanda web sitemizde yayınlanmamaktadır. Doktorumuz ile iletişme geçmek için soru sor kısmından soru sorarak iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.
Hekimimizin sitemizde çalışmış olduğu hastane bilgisi bulunmamaktadır.
Ülkemizde doktorların muayene ücretleri sağlık bakanlığı politikası gereği yayınlanmamaktadır. Muayene ücretini öğrenmek için kendisine direk mesaj atarak iletişime geçiniz.
Hekimimiz Psikoloji uzmanıdır.
Doktor hakkında yorum yapmak için yorumlar kısmını tıklayıp yorum yapı tıklayınız
Doktor ile ilgili yapılan şikayetler sitemizde doğrudan yayınlanmamaktadır. Sitemiz sadece hastalar ve danışanlar tarafından yapılan olumlu - olumsuz görüşlere yer vermektedir.
5
Genel Değerlendirme
5 Yıldız
4 Yıldız
3 Yıldız
2 Yıldız
1 Yıldız