Doktor Randevu Sistemi Şuanda Kapalı

Doç. Dr. Selda Korkmaz Özgeçmişi

 • Tecrübeleri Türkiye’deki asistanlık ve uzmanlık dönemimde, elektronörofizyolojik uygulamaların temel eğitimi sonrasında; İsveç Göteborg üniversitesi uyku ve epilepsi ünitesinde ayırıcı tanıya yönelik tanısal testlerin uygulanması, uyku apne sendromu gibi uyku ile ilişkili solunum bozuklukları konusunda çok merkezli çalışmada araştırmacı olarak görev almak.
 • USA, NIH/NINDS uyku ve hareket bozuklukları bölümünde; manyetik stimülasyon, Uyku, EEG ve EMG’yi içeren klinik ve deneysel çalışmalarda aktif olarak rol almak.
 • Botulinum toksinin hareket bozukluklarında uygulanmasında birincil olarak görev almak.
 • İlgi Alanları Elektroensefalografi (EEG), Elektromiyografi (EMG), Uyku (Polisomnografi) ve Uyarılmış Potansiyelleri (VEP, SEP) içeren tüm elektronörofizyolojik çalışmalar, Gerek uykusuzluk gerekse aşırı uykululuk yakınmasına neden olabilecek medikal ve nörolojik nedenlere yönelik tanı tetkikleri ve tedavi uygulamaları, Titreme ve diğer hareket bozukluklarında tanı ve medical tedavi yanısıra gereğinde botulinum toksin uygulaması.
 • Baş ağrısı ayırıcı tanı ve tedavisi, Migrende Botulinum Toksin uygulaması.
 • Bayılma ve şuur değişikliğinin ayırıcı tanısı ve epilepsi tedavisi.
 • Beyin damar hastalıklarının ayırıcı tanısı ve koruyucu tedavisi.
 • Sıklıkla ellerde ve ayaklarda uyuşukluğa neden olan sinir sıkışmalarının elektronörofizyolojik testlerle ayırıcı tanısı ve tedavisi.
 • Sinir hasarı ve kas hastalıklarının klinik özellikler yanısıra elektromiyonörografi ve diğer laboratuar testlerini kullanarak tanısının konması.
 • Beyinde beyaz cevher hastalığına neden olan durumların (özellikle Multiple skleroz ve küçük damar hastalıkları) ayırıcı tanısı ve tedavisi.

Doç. Dr. Selda Korkmaz Öğrenim Bilgisi

Okullar / Eğitimler

 • Tıp Fakültesi: Ondokuzmayıs Universitesi Tıp Fakültesi - Samsun,Uzmanlık: Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi - Kayseri,Sahlgrenska Academy, University of Gothenburg Sleep Medicine Unit Skaraborg Hospital (2012),Acıbadem Üniversitesi, Tıp Fakültesi (2013 - 2017),Research Fellow: National Institutes of Health (NIH) / National Institutes of Neurological Disorders and Stroke (NINDS), Human Motor Control Section, USA (2014 – 2016),Doçent: Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi (2017),Doçent: İstanbul Kent Üniversitesi - Elektronörofizyoloji (2018).

Doç. Dr. Selda Korkmaz tarafından Tedavi Edilen Tüm Hastalıklar Listesi


Doç. Dr. Selda Korkmaz tarafından Verilen Tüm Hizmetler


Doç. Dr. Selda Korkmaz Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Selda Korkmaz ile ilgili telefon numarası şuanda web sitemizde yayınlanmamaktadır. Doktorumuz ile iletişme geçmek için soru sor kısmından soru sorarak iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.
Doç. Dr. Selda Korkmaz sitemizde çalışmış olduğu hastane bilgisi bulunmamaktadır.
Ülkemizde doktorların muayene ücretleri sağlık bakanlığı politikası gereği yayınlanmamaktadır. Doç. Dr. Selda Korkmaz muayene ücretini öğrenmek için kendisine direk mesaj atarak iletişime geçiniz.
Doç. Dr. Selda Korkmaz Nöroloji uzmanıdır.
Doktor Selda Korkmaz hakkında yorum yapmak için yorumlar kısmını tıklayıp yorum yapı tıklayınız
Doç. Dr. Selda Korkmaz ile ilgili yapılan şikayetler sitemizde doğrudan yayınlanmamaktadır. Sitemiz sadece hastalar ve danışanlar tarafından yapılan olumlu - olumsuz görüşlere yer vermektedir.

İstanbul Doç. Dr. Selda Korkmaz Yapılan Yorumlar 40

0
Genel Değerlendirme
5
4
3
2
1