Pandemi konusunda en çok konuşulan isimlerden birisi olan Bill Gates, salgınla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Covid 19 sürecinde 2021 yılı boyunca normalleşme olmayacağını duyurdu.

Amerika birleşik devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates. Covid 19 sürecinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini ve önümüzdeki tabloya bakıldığında 2021 sonunda da bu sürecin bitmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Peki Normalleşme Ne zaman Başlayacak?

Yaptığı açıklamada Hayatımızın tam anlamıyla 2022 yılı sonuna kadar normale döneceğini vurguladı

Covid 19 Aşılarında Durum ?

Covid-19 aşılarının gittikçe yaygınlaştığını söyleyen Bilim insanı Kasım 2020 den beri yapılan aşı sayısının 1 Milyon dozu yeni geçtiğini belitti.

Ancak dünya üzerinde hala aşı olmayan 7 Milyar civarında insan olduğunu belirten Gates, eşinin kurucusu olduğu Gates Vakfına Covid ile mücaele kapsamında milyonlarca dolar kaynak aktardığını bildirdi.

Ayrıca insanların bu süreçte çok ciddi bir şekilde dikkat etmeleri gerektiğini ve özellikle psikolojik olarak güçlü olmalarını önemle vurguladı.

Her Rahatsız Olan Covid Mi?

Dünyada özellikle son iki yılda grip, farenjit gibi hastalığa yakalanan herkesin covid geçirdiğini düşünmektedir. Bu dürüm insanların psikolojik olarak da ciddi şekilde yıpratmaktadır. Covid-19 ve Soğuk Algınlığını Nasıl Ayırt Edeceğiz?

CORONA VİRÜSÜN PSİKOLOJİK ETKİLERİ İLE NASIL BAŞ EDİLEBİLİR?

Bu konuda uzman hekimlerin yazdığı makale için tıklayın