Uzun, pürüzsüz, parlak ve dalgalı saçları olan kızların daha da çekici göründüğünü biliyoruz. Ama uzun, dağınık saçlı erkekler tüylerimi diken diken ediyor. O kirli, yıkanmamış saçlarda neler saklı olduğunu hayal etmek istemiyoruz birçoğumuz.

Saçın görevlerinden biri vücut ısısını düzenlemektir. Saç, dış soğuk hava ile cilt arasında fiziksel bir bariyer görevi görür ve ayrıca cilt ile saç arasında sıcak havayı hapseder. Bu şekilde, bir kişi şiddetli soğuktan muzdarip olmaz.
Erkekler bu işlev için saçlarını uzun tutuyorsa, bence bunu yapmakta sorun yok ama saçların bakımlı olması gerekiyor.

Yaşlandıkça, fiziksel görünümümüz yavaş yavaş değişir. Genel saç yoğunluğu değişir ve saç telleri daha ince hale gelir. İlerleyen zamanlarda saç dökülmesine yol açacak incelme meydana gelir. Hepimiz her gün yaklaşık 100 saç döküyoruz, ancak bundan daha fazlasını kaybediyorsanız, başka sorunlarınız olabilir. Bazılarımız androgenetik alopesi olarak da bilinen kadın tipi Saç Dökülmesi yaşıyor olabilir. Bunun güçlü bir genetik bağı vardır; Genetik bir durum muhtemelen annenizin veya babanızın tarafından kalıtsaldır.

Genlerinizi değiştiremeseniz de, "TAÇ"ınızı korumak ve sürdürmek için yapabileceğiniz başka yollar da var. Saçlarımızı kaybetmek derinden rahatsız edici olabilir ve başta kadınlar olmak üzere tüm yaş gruplarını etkiler. Kötü genler, hormonal dengesizlik, yetersiz beslenme ve hatta stres nedeniyle olsun, etkisi aynıdır... YIKICI. Saç seyrelmesinin yaşamda çok doğal bir olay olduğu yaygın bir bilgi olsa da, bunu kabul etmemiz ve hiçbir şey yapmamamız gerektiği anlamına da gelmez.

Sorunun üstesinden gelmek için pek çok çözüm var. Yaşam Tarzı Değişikliklerini Düşünün!

Saçlar protein, demir, çinko ve B 12 vitamini ile büyür. Bu nedenle, doğru besinleri içeren doğru yiyecekleri seçmek saçların güçlü ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.  Bu nedenle ıspanak, karalahana, fasulye, tofu, bezelye ve fındık gibi yeşil yapraklı sebzeleri bol miktarda yediğinizden emin olun. Vejetaryen olmayanlar için yukarıdakilere ek olarak kırmızı et, diğer yağsız et ve balıkları alabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkamadan önce bir kaç dakika boyunca bir miktar hindistan cevizi yağı ile saç derinize parmak uçlarınızla dairesel hareketler yapın. Bu eylem, daha iyi saç büyümesini teşvik etmek için kafa derisindeki kan dolaşımını iyileştirir. Şampuanlama sonrasında da masaja devam edin. Bu saç köklerini daha da canlandıracaktır.

Saç kurutma makineleri ve ütüler çok sıcak olduğundan ve saça zarar vereceğinden, yıkadıktan sonra saçı herhangi bir işlem uygulanmadan kurumaya bırakın. Bu sayede sadece hasarlı veya hasta saçların düşmesini sağlarız.

Ama ısıtmalı aletlere ihtiyacınız varsa ayarları ayarlanabilir olanları tercih edin ve kullanırken en düşük seviyede tutmaya özen gösterin. Genel olarak ne kadar az ısı kullanırsanız o kadar iyi. Bu sayede saçın daha ince görünmesini sağlayan daha az saç kırılması göreceksiniz.
Saçlar ıslakken geniş başlı bir fırça ile nazikçe fırçalamalısınız.

Saç Dökülmesine neden olan diğer bir faktör de iş kaybı, boşanma ve sevilen birinin kaybı gibi zorlu zamanlardan kaynaklanan strestir. Bu stresi ortadan kaldırmalı ve olumlu düşünmek için zihniyetimizi değiştirmeliyiz.

Günde birkaç kez burundan derin nefes alma ve ağızdan birkaç dakika nefes verme alıştırması yapın. Sürekli baskı altındaysanız, meditasyon yaparak bunu minimuma indirebilirsiniz.

Zihniniz temiz, rahat ve huzurlu olduğunda vücudunuz temiz ve sağlıklı bir ortamda doğru besinlerle beslendiğinde, saçlarınız size teşekkür edecektir. SAÇ DOLU BİR BAŞLA Genç Kalacaksınız.

Bugün pazarlanan ürünlerin çoğu, Saç Dökülmesi sorununun temel ve fizyolojik faktörlerini ele almamaktadır. Saçınızın inceldiğini görmek sinir bozucu ve hiçbir olumlu sonuç görmeden aylarca reçete kullanmak hayal kırıklığı yaratıyor. Vücudunuzun saç köklerini beslemek için gerekli enzimleri oluşturma yeteneğini nasıl geri kazanacağınızı keşfetmeniz gerekiyor. Bunun için de çok araştırma yapmalısınız. Genç bir görünümü hak ediyorsunuz. Bu yüzden sarf edeceğiniz bu efora değer.