Psikolog kimdir? 

Son zamanların meşhur sorusu haline geldi. Çünkü son zamanlarda en çok suiistimal edilen alanlardan birisi haline geldi Psikoloji. Artık herkes birbirine daha çok sorar oldu bu meşhur soruyu. Psikolog kimdir?  O halde bakalım;

Psikolog;  Psikoloji bölümü lisans mezunu olan kimsedir. Başka bölümlerden mezun olup, sertifika alıp, sizi psikolog olduğunu iddia ederek yanıltan kişilere itibar etmemelisiniz. Çünkü ruh sağlığı her birey için çok önemlidir. Geri dönülemez yıkıcı sonuçlar ile karşılaşıldığında bu travmaları yaşamak size çok daha geri dönülemez zararlar verebilir. 

Psikologlar sizleri aktif bir şekilde dinleyerek kendinizi bulmaya, farkındalığınızı artırmaya ve problemlerinizin altında yatan sebepleri bulmanıza yardım eden, sizinle bu yolda birlikte yürüyen kişilerdir. Psikoloji veya ruh bilimi, davranışı ve zihni inceleyen bilimdir. Bilinçli ve bilinçsiz olayların yanı sıra daha çok duygu ve düşüncenin incelemesini içeren Psikoloji bilimi, çok kapsamlı bir bilimsel alandır. Bu alanda uzman olan ve aynı zamanda bilgi araştırması yapanlara psikolog denir. Bu alanda uzman olmayan ve lisansından emin olmadığınız kişilere itibar etmemeniz bu noktada çok önemlidir. 

Sağlıklı günler...