İktidarsızlık

İktidarsızlık, en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Cinsel ilişki için gerekli olan sertleşmenin olmaması, ereksiyonun sürdürülmesi ya da ejakülasyona ulaşılamaması anlamına gelmektedir.  Tıptaki adı Erektil disfonksiyon olan bu cinsel işlev bozukluğunun halk arasındaki bilinen ismi iktidarsızlıktır. Hastalığın iktidarsızlık tanısı alması için sorunun en az 6 aydır devam ediyor olması, geçici olmaması gerekmektedir. Özellikle de yaşla birlikte artan bu sorun, pek çok kişinin ilişkisi için ciddi bir problemdir. Ama toplumsal baskılar yüzünden bu problemin çözümünü arayan pek az insan vardır.  Araştırma sonuçları göstermiştir ki 40 ile 70 yaş arasında erkeklerde iktidarsızlık görülme oranı yaklaşık %30’dur. Bu oran oldukça yüksektir ve bu orana herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmayanları da eklersek sorunun oldukça yaygın olduğu görülmektedir.

İktidarsızlık sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk iş, bir uzmana danışmak olmalıdır. Renkli doppler utrason, Papaverin testi, fiziksel muayene ve Nokturnal penil tümesans gibi yöntemlerle  tanı konulduktan sonra tedavi aşamasına geçmelisiniz.

İktidarsızlığın Nedenleri

 • Böbrek yetmezliği
 • Karaciğer hastalıkları
 • Diyabet
 • Sinir sistemi hastalıkları
 • Bazı ameliyatlar
 • Hormonal bozukluklar
 • Prostat hastalıkları
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • İçki, sigara, uyuşturucu kullanımı
 • Düzensiz yemek ve uyku alışkanlıkları
 • Obezite
 • Bazı ilaçların yan etkileri olarak
 • Depresyon, obsesyon gibi psikolojik hastalıklar
 • İlerleyen yaş
 • Hareketsiz yaşam

İktidarsızlık Modus ED SWT Tedavisi

İktidarsızlık, tedaviye karar verildikten sonra pek çok yöntemle çözülebilen bir sorundur. Önemli olan kişinin sorunun farkına varıp tedavi için harekete geçmesidir. İktidarsızlık, ilaç tedavisi, cerrahi yöntemler, protez, cinsel terapi gibi farklı yöntemlerle tedavi edilebilse de en başarılı tedavi şekli şok dalga tedavisidir.

  İktidarsızlık için Modus ED SWT tedavisi, teknolojinin sunduğu müthiş bir imkandır. Kısa sürede acısız ve ağrısız olarak iyileşme  imkanı sağlayan bu yöntem, günümüzde iktidarsızlık tedavisi için en çok tercih edilen yöntemdir.

İktidarsızlık Modus ED SWT Tedavisi, sorunlu bölgeye verilen şok dalgalar sayesinde kan akışının düzenlenmesini esas alan bir yöntemdir. İktidarsızlık tanısı alan kişilerin 20 dakilkalık seanslarla bu sorundan tamamen kurtulmasını sağlayan Modus ED SWT Tedavisi, yeni damar oluşumu sağlaması açısından da kalıcı bir tedavi imkanı sağlamaktadır.

Tedavide şok dalgalar yollanan bölgede yeni damarların oluşması ve var olan damarlardaki tıkanıklığın yok edilmesi esastır. Bu yüzden kalıcı bir çözüm imkanı sunan Modus ED SWT Tedavisi, teknolojinin sunduğu bir şanstır.

Diğer tedavi yöntemlerinden farkları

Sidenafil (Viagra), Tadalafil (Cialis),Vardenafil (Staxyn, Levitra) gibi ilaç tedavileri, iktidarsızlık sorunu için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ama bu ilaçların geçici çözüm sunması ve yan etkilerin fazlalığı bu yöntemin iktidarsızlık için kullanılmasını tavsiye edilen bir yöntem olmaktan çıkartmaktadır.

Diğer bir tedavi yöntemi olan cerrahi müdahaleler(Kan damarı ameliyatı), en son tercih edilmesi gereken yöntemlerdir. Ve en riskli yöntemdir diyebiliriz. Özellikle anestezi kullanılması ve ameliyat sonrası problemleri açısından dezavantajlı bir iktidarsızlık tedavisidir.

İktidarsızlık Modus ED SWT Tedavisi, ağrısız, acısız, anestezisiz bir yöntem olması, kişilerin sosyal hayatlarını engellememesi, kalıcı bir tedavi olması, yüzde seksen başarı oranı sunması ile diğer tedavi yöntemlerinden ayrılmaktadır.

İktidarsızlık nasıl tedavi edilir? diye sorduğunuzda karşınıza çıkan yöntemlerin geçici çözümler olduğunu ama Modus ED SWT Tedavisinin kalıcı bir tedavi olduğunu unutmayın. Bu yöntem sayesinde yaşadığınız stres son bulacak ve ilişkiniz düzene girebilecek.