Bu hızlı hareket eden dünyada kilo vermek zor olabilir. Ancak doğru niyet ve motivasyonla mümkün. İşte hızlıca kilo verebileceğiniz 9 ipucu.

(1) Suyunuzu için - İnsanlar genellikle suyun önemini unuturlar. İçme suyunun birçok kullanımı vardır, ancak sunduğu en önemli faydalardan biri kilo kaybıdır ve bu nedenle kişi her gün yeterli miktarda su içmelidir. Buradaki bir ipucu, büyük öğünlerinizi tüketmeden 20-30 dakika önce 1-2 bardak su içmenizdir, çünkü bunu yapmak aşırı yemenizi önleyecektir.

(2) Kaliteli uyuyun - Zamanında uyuyun ve iyi uyuyun. Daha az veya düzensiz zamanlamalarda uyumak, kortizol olarak bilinen bir hormonun salınmasına neden olur. Bunun üstesinden gelmek için, insan zihni abur cuburda bolca bulduğumuz karbonhidratları istemeye başlar. Bir şekilde abur cubur yemeyi bitirdik. Ayrıca bunun üstesinden gelmek için düzenli olarak kaliteli uykuya ihtiyacımız var. Bu nedenle, her gün belirli bir saatte 6-8 saat uyuduğunuzdan emin olun.

(3) Kahvaltıyı asla atlamayın - Günün ilk öğünü olan kahvaltı, metabolizmanızı iyileştirmede hayati bir rol oynar. Kötü metabolizma, kilo alımının doğrudan bir nedenidir. Bunu önlemek için asla kahvaltıyı atlamamalısınız. Buradaki bir ipucu, sabahları kahvaltı hazırlamanın zaman alıcı olduğunu düşünüyorsanız, bunu bir gece önce akşam yemeği hazırlarken yapabilirsiniz.

(4) Kontrol yağı - Hindistan cevizi ve zeytinyağı sağlığımız için son derece yararlı olsa da, saf kalori oldukları gerçeği kalır. Bu nedenle, yağları ölçülü tüketmeniz tavsiye edilir. Buradaki bir ipucu çok azaltmamak.Ancak yavaş yavaş ve kademeli olarak bir seferde bir çay kaşığı olmasıdır.

(5) Protein tüketin - Proteinler sağlık için çok önemlidir. Karbonhidrat isteğinizi yönetmenize yardımcı olurlar ve vücudunuzdaki yağları yavaşça kaslarla değiştirmeye başlarlar. Buradaki bir ipucu, her öğüne biraz protein eklemeye başlamaktır.

(6) Yağ toplama – Yağlar iki çeşittir .

- Doymuş ve doymamış. Doymuş yağları yakmak için doymamış yağları yakmaktan daha fazla çaba gerektirir ve bu nedenle ikincisi tercih edilir. Doymamış yağlar, iyi yağlar olarak da bilinir. Soya fasulyesi, fıstık ezmesi, peynir, yumurta vb. Olarak bulunurlar. Burada bir ipucu, satın almadan önce ürünle ilgili beslenme bilgilerine bakmanız ve doymamış yağ içerenleri satın almayı tercih etmenizdir.

(7) Günlük tutun - Yediğiniz her şeyi takip etmek, yeme alışkanlıklarınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, makro ve mikro besinlerinizi takip etmenize yardımcı olacaktır. Burada bir ipucu, sağlıklı bir gıda dağıtım uygulaması veya yemek sipariş etmek için bir web sitesi kullanmak olabilir, çünkü sunulan yiyecekler mükemmel bir beslenme çizelgesine sahip olmanızı sağlayabilir.

(8) Lifli ceplerinizi doldurmak - Tüm öğünleriniz yüksek miktarda lif içermelidir. Lif, proteinlerin, yağların ve karbonhidratların sindirilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda sizi doyurur, böylece fazla yemek yemeniz için daha az şansınız olur. Buradaki bir ipucu, tabağınızın yarısını her zaman salatalarla doldurmanızdır.Yani bir sonraki yemeğe geldiğinizde yarı yarıya dolmuş olursunuz.

(9) Şekeri kontrol etmek - Şeker, kilo verme yolculuğunuzun düşmanıdır. Diyetinizdeki fazla şeker, kolayca kilo almanıza neden olabilir. Bu nedenle, kişi kilo vermek istediğinde şekeri azaltması tavsiye edilir.Kullanımını kademeli olarak azaltın.