Fitoterapist Dr. Şenol ŞENSOY

  Yaklaşık 30 yıllık kamu hizmetinden sonra emekliliğe ayrılmış ve aktif meslek hayatına geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında devam etmektedir. Dr. Şenol ŞENSOY kanser, kısırlık, kalp ve damar hastalıkları, beyin ve sinir hastalıkları, KOAH, tansiyon ve şeker hastalığı gibi birçok hastalığın tamamlayıcı fitoterapi yöntemleriyle, tedavilerine ciddi katkılar sağlanabileceği üzerine bir çok televizyon programına çıkmıştır. Klasik tıbbi tedavilerin yanında fitoterapiden de faydalanılmasının hastalıkların tedavilerinde çok önemli katkılar sağlayacağını, tıbbi bitkilerin etkileri konusunda binlerce yıllık bir birikime sahip olan insanlığın bu birikimden bugünde faydalanmaya ihtiyacı olduğunu anlatmaktadır.

  Dr. Şenol ŞENSOY halen kendi ofisinde fitoterapiden de faydalanmak isteyen hastalarına danışmanlık hizmeti vermektedir. 20 yılı aşkın bir süredir tıbbi bitkiler üzerine yapmış olduğu çalışmalarını ve deneyimlerini insanımızın hizmetine sunmaktadır.

  Halk arasında şifalı bitkiler olarak bilinen tıbbi bitkilerden istifade eden sayısız insanımızın taktir ve övgüsüne muhatap olan doktor Şensoy, fitoterapinin tıp doktorları tarafından uygulanması gereken tedavi edici bir alan olduğunu, 2014 yılından itibaren sağlık bakanlığı tarafından verilen sertifikasyon eğitimleri ile fitoterapist ünvanını alan tıp doktorları tarafından bu hizmetin yürütülmesi gerektiğini, bir çok televizyon kanalında insanımıza anlatmaktadır.