7 Zeytin 1 incir diyeti çağımızın nadir görülen mucizelerinden biridir. Herhangi bir ilaç kullanmadan sadece bu ürünleri  tüketerek zayıflayabilirsiniz. 7 Zeytin 1 incir diyetinden maksimum fayda sağlayabilmeniz için doğru beslenmeniz şart. Bu 2 ürünü sabah uyandıktan hemen sonra ve akşam uykudan hemen önce tüketmeniz gerekmektedir.

Akıllara peki 7 değilde 8 zeytin tüketirsem ne olur sorusu geliyor. 7 Zeytin 1 incir diyetinin adı böyle. Bu isminde belirtilen sayıda zeytin veya incir tüketmeniz gerek anlamına gelmiyor. Abartmamak şartıyla istediğiniz kadar zeytin ve incir tüketebilirsiniz. İsterseniz zeytini incirin içerisine doldurarakta diyetinize katkı sağlayabilirsiniz.

                            7 Zeytin 1 incir diyeti nasıl yapılır

 

7 Zeytin 1 incir diyetinin 21 gün boyunca belirtilen kurallar çerçevesinde yapılması gerekiyor. Kurallar çok basit. Yukarıda da belirttiğim gibi bu 2 ürünün günde sadece 2 kez tüketilmesi gerekiyor. İlki sabah uyandıktan hemen sonra 1 bardak su ile. İkincisi gece uykusundan hemen önce yine 1 bardak su ile.

Bu 2 ürün sizi gün içerisinde tok tutacaktır. Bu tokluk, sizi fazla yemekten alıkoyacak ve doğal olarak zayıflamanızı sağlayacaktır. Ama zayıflamanızı sağlayan tek şey incir ve zeytinin sizi tok tutması değil. Zeytinin içerisinde bulunan vitaminler ve incirdeki antioksidanlar bu durumu hızlandıran etkenlerdir. Ayrıca bu antioksidanlar farklı faydaları ile de meşhurdur.

Antioksidanın bir diğer şaşırtıcı ve mucizevi yanı ise yaşlanmayı geciktirmesidir. Bu durumu kısaca şöyle anlatabiliriz. Vücudumuzdaki serbest radikaller farklı moleküller ile reaksiyona girip vücudumuza zarar verebilir. Antioksidanlar moleküller yerine radikaller ile reaksiyona girerek hücre yıkımını azaltır. Bu da doğal olarak yaşlılık etkilerini minimuma indirir. Böylelikle sadece incir tüketerek geç yaşlanmış olursunuz.

                            7 Zeytin 1 incir diyeti faydaları 

 

Toparlamamız gerekirse 7 Zeytin 1 incir diyeti ilk önce zayıflamamıza yardımcı oluyor. İncirin içerdiği antioksidanlar hücrelerin yıkımını engelliyor. Bu engelleme sonucundada 1)vücut geç yaşlanıyor 2)kanser hücrelerinin oluşumu engelleniyor 3)cilt sağlığı oluşuyor. A D E ve K vitaminlerini barındıran zeytin çocukların gelişimine önemli derecede katkı sağlıyor.

Buradan anlaşılacağı gibi bu ürünleri sadece zayıflamak isteğenler değil, aynı zamanda çocuklar da tüketebilir. İçerdiği omega yağ asitleri zeytini adeta bir zihin geliştiricisi haline getiriyor. Bildiğiniz üzere omega yağı insan vücudunda bulunmuyor. Birey bu yağı içeren ürünleri düzenli olarak tüketmek zorundadır. Zeytin bu anlamda da bireylere önemli ölçüde katkı sağlıyor.

İncir alzheimer, astım, bronşit ve kalp yağlanmasını önlüyor. Bu 2 ürünün faydaları say-say bitmez. Ancak genel olarak bireyler bu 2 ürünü zayıflamak amacı ile tüketildiğini zannediyor. Bu makalemizde zeytin ve incirin sağladığı diğer faydaları da sizlere derledik. Siz de sofranızdan bu 2 ürünü eksik etmeyin.

 

      7 Zeytin 1 incir diyetinin uygulanmaması gereken durumlar

 

Uzmanlar bazen bu diyeti uygulamamayı tavsiye ediyor. Bu durum tüketen şahısın bu ürünlere karşı herhangi bir alerjisi olduğu zaman ortaya çıkıyor. Bildiğiniz üzere birey alerjisi olduğu bir ürünü tükettiği taktirde ölüm riski ile karşılaşa bilir. Bu diyeti uygulayacaksanız eğer, bu ürünlere alerjinizin olup olmadığını iyi kontrol etmeniz gerekiyor.

Diyabet hastalarının bazıları 7 Zeytin 1 incir diyetini uygulamamaları gerekiyor. Bu hususu da göz ardı etmemek gerek. Bunlar dışında bu 2 ürünün herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bu ürünleri tüketebilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz. Önemli olan bir şeyi başarmayı istemek. Geri kalan herşey ardından çok kolay gelecektir.